ALLPLAN EĞİTİMİ

Eğitimin Konusu ve Amacı

Allplan Engineering eğitimi Allplan programın temel çalışma prensipleri, BIM kavramı, 3 boyutlu gerçek modelleme, 3 boyutlu donatı oluşturulması, doğru ve güvenilir metraj alınması ve sunum paftalarının hazırlanmasını kapsar.

Allplan Engineering eğitimini tamamlayan herkes, bir yapıyı 3 boyutlu modeller, kalıp ve kesitlerini otomatik alarak plan paftalarını hazırlar,

3 boyutlu donatı modelini oluşturur, doğru ve kesin metrajını alır ve donatı plan-detay paftalarını hazırlar.

Temel Cad ve Mimari Modelleme eğitimi ve Donatı Eğitimi olmak üzere iki farklı eğitim programımız vardır. 

Program Hakkında

Allplan, uygulanabilir her tasarımı mümkün kılan, entegre bir çizim sistemi arayanlar için ideal bir çözüm. Aynı zamanda etütlerden uygulama projesine, nokta detaylardan maliyet hesaplarına kadar işleri destekleyecek ve sayısız tasarım seçenekleriyle serbestlik sağlayan bir sistem. Bütün bu özellikleri bir arada bulabilmek için 2B çizimden 3B ve BIM modellemesine kadar, bir CAD sisteminin tüm seviyelerini bünyesinde barındırır. 3D özellikleriyle kolay kullanım sağlayan, otomatik kesit, görünüş ve metraj gibi özellikleriyle kullanıcıya zaman kazandıran gelişmiş bir bilgisayar destekli tasarım, çizim, modelleme programıdır.

Allplan ile planlar, kesitler ve görünüşleri üzerinden çıkartmanın yanı sıra metrajları da tek tuşla elde edebilecek parametrik bir 3B yapı  modeli oluşturulabilir. Allplan obje bazlı CAD tasarımı ile tüm proje sürecinde sıradışı bir maliyet şeffaflığını tasarımın her aşamasında kullanıcılarına sunar.

·         Allplan, gelişmiş bir BIM tabanlı modelleme programı olduğundan BIM yazılımları arasında veri alışverişini eksiksiz bir şekilde sağlarsınız. Ayrıca BimPlus gibi bulut tabanlı sistemlerle çalışabilirsiniz.

·         Allplan, tasarım ofisinizin tüm çizim süreçlerini kapsamak üzere tasarım, sunum ve görselleştirmeye yönelik araçlar sunar.

·         Allplan üzerinde çalışma olduğunuz proje tipine veya o anki çalışma aşamasına, sizin iş yapma şeklinizle adapte olur.

Nasıl çalışmak istediğinize siz karar verirsiniz.

·         Allplan disiplinler arası işbirliğini yöneterek, tasarım ortaklarınızla esnek iletişim olanakları sağlar.

·         Allplan Engineering ile gerçek donatı modelinizi oluşturarak; uygulanabilir, güvenilir, detaylı ve kaliteli betonarme paftalar oluşturursunuz.

·         Allplan maliyet planlama ve farklı kriterlerle metraj listeleri oluşturulmasına yönelik sanal yapı modeli oluşturmanızı sağlar.

·         Allplan hata risklerini farklı görünümlerde aynı anda çalışma olanakları ile minimize etmenize yardımcı olur.